Jak bělit lidové léky

Pýchou pečujících hostesek je šumivá čistá lázeň. Ne vždy je však možné ho očistit, zejména pokud je starý a viděl tento druh. Jak bělit koupel doma a vrátit ji do původního vzhledu?

Čištění litinové lázně

Povrch surového železa je porézní, časem se v těchto pórech hromadí nečistoty a pronikají tak hluboko, že běžné čištění lázně již nezachrání stěny před žloutnutím. Takže musíte používat agresivnější látky.

Chemikálie pro domácnost

Brusné čisticí prášky důkladně vybělují sklovinu. Malé abrazivní částice pronikají spíše hluboko do pórů a čistí je od nahromaděných nečistot. Navlhčete stěny vodou, posypte na ně prášek, otřete hadrem a natlačte dostatečně silně. Nespěchejte, aby se omyly, počkejte, až nástroj pronikne hlouběji do smaltu. Po půl hodině opláchněte lázeň.

Velmi často pomáhají levné čističe rychle se zbavit žloutnutí, než je uváděno a drahé, takže je nikdy nezanedbávejte.

Soda Ash je dobrá rozpočtová podpora pro žloutnutí. Navlhčete tvrdou houbu, nalijte na ni více sody, otřete povrch litiny a silně přitlačte na houbu. Soda by neměla být příliš sucháV opačném případě nebude plně ukazovat své čistící vlastnosti. Pokud jej silně zředíte vodou, stane se čistícím prostředkem, ale ne čistícím prostředkem.

Smalt smíte čistit chlorovým bělicím prostředkem. Dokonale jí pryč mastné usazeniny, staré nečistoty, ale neodstraní rez. Navlhčete houbu tekutým bělícím prostředkem, otřete lázeň a po několika minutách ji opláchněte. Pokud je čistič v prášku, použijte jej podle schématu čištění smaltu se sódou.

Lidové metody

K bělení lázně doma může být ocet. Umyjte koupel ze zbytků mýdla nahromaděného po koupeli, pomocí rozprašovače, na vnitřní stěny použijte ocet, nechte 15 minut. Během postřiku se snažte chránit nos a ústa hustým hadříkem, aby nedošlo k vdechnutí výparů kyseliny octové. Opláchněte velkým množstvím vody, otřete povrch tvrdou žínkou. Mokré stěny mohou být ještě posypané sopečným popelem, pečlivě se otřete žínkou a opláchněte.

Můžete použít kyselinu šťavelovou: vylejte z ní kal a vodu, otřete stěny, opláchněte po 10 minutách.

Radikální opatření

Stará lázeň je dobře bělená sodou a octem ve směsi s práškovým bělícím prostředkem. Ale nezapomeňte, že tato metoda může erodovat nejen nečistoty, ale také smalt!

  • Nejdříve důkladně opláchněte povrch z obvyklého zbytku maziva čisticím prostředkem: naneste na tvrdou žínku a otřete povrch, opláchněte pěnu. Pak můžete koupel odložitžloutnutí: ve stejném poměru smíchejte suché bělidlo s octem a sody.
  • Rozetřete žlutý povrch surového železa výslednou kašovitou hmotou, pečlivě otřete znečištěné oblasti houbou, směs nechte půl hodiny. Než se omyjete, jděte znovu s tuhým kartáčem. Neexistují žádné stopy po žloutnutí.

Bělení akrylového povrchu

Tento moderní materiál netoleruje drsné abraziva, trpí zásadami a kyselinami. Jak vybělit akrylovou koupel bez poškození povrchu?

  • Používejte pouze šetřící kapalné produkty, protože někdy po neúspěšném čištění musíte použít nový nátěr.
  • Po každém použití koupelny jej důkladně vyčistěte jemnými saponáty, po vyčištění otřete stěny čistým hadříkem. Odstraňte odpovídající krémové produkty.
  • Vápenec se odstraní octem: nalijte dostatek vody do lázně tak, aby pokrýval patinu, přidejte ocet (10: 1) a nechte působit 12 hodin, poté důkladně opláchněte.

Užitečné tipy

Zbavte se žloutnutí pomocí prvních šetřících prostředků. Pokud nedosáhnete požadovaného výsledku, použijte agresivnější produkty.

Buďte opatrní s uhličitanem sodným: na smaltu často zanechává hluboké škrábance, do kterých se sbírá více nečistot.

Čištění provádějte s otevřenými dveřmi, používejte gumové rukavice, podle potřeby ochrannou masku.

Nesměs domácích chemikálií a výrobků pro domácnost, pokud nevíte výsledek.

Nespěchejte, aby se na všechny stěny vany používal neznámý čistič, je lepší ho otestovat na malé ploše. Den po aplikaci zkontrolujte povrch, a pokud není poškozen, můžete čistič použít odvážně.