Jak a co umýt membránové oblečení

Většina společností, jako jedna ze svých výhod, vykazuje prodej membránového oblečení. Takové věci se však více používají ve sportu a ne v každodenním životě. Jeho hlavním účelem je rekreace a turistika, horolezectví, cestování a všechny ostatní aktivity, doplněné zvýšenou fyzickou námahou.

Vždy stojí za to připomenout.

Navíc má membránová tkáň své vážné nevýhody:

  • Pod ním musíte vybrat správné oblečení. Například termální prádlo a fil nebo polartek;
  • Je třeba se o ni náležitě starat, a to za použití zvláštních prostředků;
  • Pokud je špatné se starat, věc nebude trvat příliš dlouho;
  • Membránové věci jsou poměrně drahé.

S každou položkou se budeme zabývat odděleně.

Vlastnosti membránového oděvu

V podstatě je membrána jednoduše velmi tenká (přibližně 0,001 mm) fólie z polymerního materiálu s mikroskopickými otvory. Jsou vyrobeny takovým způsobem, že na jedné straně mohou projít vlhkostí a na druhé straně prakticky neexistují. To znamená, že tělo „dýchá“.

Pro výrobu věcí nelze použít pouze jednu membránovou tkaninu, protože je velmi tenká a vyrábí se na specializovaných strojích.Proto musí být spojen (lisováním nebo napařováním) s jakýmkoliv jiným materiálem.

Samozřejmě můžete vyrábět bavlněné membránové tkaniny, ale nejčastěji se používají syntetické tkaniny, což výrazně snižuje náklady na konečný výrobek. Například polyester.

Struktura membránové tkáně dodává oděvu vlastnost "dýchání" a odpuzování vlhkosti. Čím vážnější vlastnosti těchto oděvů, tím menší váha a větší síla, kterou má. Ale a je samozřejmě také dražší.

Membrány jsou rozděleny do tří podtypů:

  • 2 vrstvy. První vrstva je obyčejná tkanina, druhá je membrána, připojená k první speciální metodou. Takové věci jsou vždy vyrobeny společně s těsněním, která pomáhají chránit oděv před poškozením a zachovat základní vlastnosti membrány déle;
  • 2,5 vrstvy. Tento materiál se začal vyrábět relativně nedávno. Je založen na vyspělých technologiích. Jedná se o dvouvrstvou membránu, která je zevnitř pokryta speciální ochrannou vrstvou, která je považována za třetí.
  • 3-vrstvý. Stejné jako 2-vrstvé, ale mají ještě jednu další ochrannou vrstvu, poskytující delší ochranu věcí a všechny vlastnosti membránové tkáně. Třetí vrstva ve formě pletené sítě.

Podle typu konstrukce se materiál dělí na póry, neporézní a kombinované.

Požadavky na praní prádla s membránovým hadříkem

Hlavní požadavek na praní membránových oděvů - \ tJe přísně zakázáno je umývat obyčejným práškem. Koneckonců, je zaručeno, že ucpají póry mikroskopické struktury tkáně, což povede k úplnému „selhání“ produktu.

Membrána tak přestane „dýchat“ a významně sníží její vlastnosti pro propustnost vzduchu. Stejný účinek na věc bude mít banální kondicionér nebo bělidlo.

Prací prostředky obsahující chlor nebo jeho „bratranci“ také způsobují ucpané póry membrán. To je způsobeno tím, že molekuly chloru "perforují" membránovou tkáň, nástroj začíná "dýchat" aktivněji, ale a navlhčí více.

Důležité! Membránové oblečení je zakázáno namočit, prát v pračce, vyždímat a ještě více tak odšroubovat! To také negativně ovlivní tkaninu.

Wash

Proces praní membránovou tkaninou je následující:

  1. Přečtěte si pokyny pro péči o konkrétní věc, jakož i studium štítku;
  2. Maximální teplota praní je nastavena na 30 stupňů;
  3. K čištění vrchní vrstvy tkaniny, která se prodává v železářstvích, se používají pouze specializované látky, jejichž rozměry jsou uvedeny na štítku;
  4. Po umytí bez odstředění a sušení se předmět jemně lisuje rukou;

Jak čistit membránovou tkáň

Impregnace je primární metodou ochrany těchto výrobků. Pro tyto účely je třeba pravidelně stříkat věci speciálními spreji, aerosoly pro mytí. V extrémních případech nakupujte speciální kapaliny pro otírání membránové tkáněmytí.

Tyto látky lze používat pouze s čistým oblečením, po umytí a sušení. Pro každý typ tkaniny se používá samostatný čistič. V budoucnu je tak možné chránit oděv před znečištěním.

Vysoušecí membránové oděvy

Takové věci se suší výhradně v dobře narovnané formě a ve vodorovné poloze. Teplota vzduchu by měla být pokojová teplota. Kromě dobré ventilace je důležité, aby výrobky z této tkaniny nebyly umístěny na slunných místech.

Péče o membránovou tkáň

Tento oděv by měl být skladován rovně a vodorovně. Aby nedošlo k proniknutí prachu do struktury materiálu, jsou oděvy umístěny do speciálních krytů z polyethylenu.