Jak a co umýt formu s oblečením

Co je to plíseň a co z ní pochází?

Každá hosteska, alespoň jednou konfrontovaná s výskytem plíseň na oděvu, je šedo-bílá nebo tmavá deska na tkanině. Vypadá to z vlhka, například při nesprávném skladování věcí nebo nadměrné vlhkosti v místnosti. Plíseň je jednou z odrůd houby, množí se ve vlhkém a teplém prostředí a nepříznivě ovlivňuje zdraví. Když se plíseň objeví na vaší oblíbené věci, neměli byste ji odhodit, existuje mnoho účinných metod, jak s ní bojovat.

Prevence

 • Pravidelné větrání.
 • Regulace vlhkosti.
 • Umístěte skříňku 5-7 cm od stěny.
 • Do skříně nedávejte svlékané předměty.
 • V kuchyni a koupelně by měly být instalovány digestoře, které zabraňují hromadění vlhkosti v místnosti.

Populární metody odstraňování forem

 1. Ocet - je v každém domě, lze prát v pračce 200 ml octa a prát při 40 ° C. Pro ruční mytí v 10 litrech teplé vody zřeďte 200 ml octu a ponořte do něj 1 hodinu, pak je obvyklým způsobem omyjte práškem.
 2. Mýdlo na prádlo stále neztrácí význam pro zničení postižené houbyOblast oděvu by měla být mýdlová a ponechána po dobu 60 minut, poté promyta.
 3. Citronová šťáva + sůl - dvě jednoduché přísady pomohou vyrovnat se s touto pohromou. Šťáva z citronu se třásla plesnivým místem a posypala solí. Poté, co se věc suší pod širým nebem a myje.
 4. Pravidelný aspirin snadno překoná plísně, pro tyto 3 tablety se rozpustí v 50 ml alkoholu a roztok se umístí na místo, když předmět schne, zbytky se odstraní štětcem.
 5. Fermentované mléčné výrobky jsou nejen prospěšné pro tělo, ale také pomáhají odstraňovat plísně z oděvů, proto se na postižené místo nanese malé množství kefíru, jogurtu nebo jogurtu a nechá se 12 hodin stát, pak se promyje a vysuší.
 6. Borax je také považován za vynikající lék na plíseň, 2 lžičky, rozpuštěný ve 300 ml. lžíci a namočte po dobu 3 hodin, pak umyjte jako obvykle. Může být také použit při mytí stroje přidáním 100 gramů do prostoru pro prášek.

Prostředky pro odstraňování plísní doma

 • Peroxid, který je v každé lékárničce, také dokonale odstraňuje skvrny od plísní. K tomu zřeďte injekční lahvičku s 500 ml vody a namočte kontaminovaný oděv do tohoto roztoku na půl hodiny, pak ho odešlete.
 • Čpavek, zředěný vodou v poměru 1: 1, také pomáhá umýt si svou oblíbenou věc, protože tento roztok se aplikuje na skvrnu, o hodinu později se oblečení promyje přidáním prášku.
 • Domestos - používá se pro bavlněné tkaniny. 1 polévková lžíce. Já Zředí se v 500 ml vody a zapálí se, když do ní vnikne kapalinaponořte věc a pozorujte, když není stopa po skvrně, věc se vyjme a umyje jako obvykle.
 • Křída - pro tento postup je rozdrcená, posypaná místem, kde se objevila forma, přikryje a zažehná horkým železem.
 • Další jistý lék je terpentýn a bílá kosmetická jíl. Postižená oblast je ošetřena terpentýnem a nahoře se položí bílá hlína, poté se přikryje pauzovacím papírem a žehlí se po dobu 5 minut, poté co se věc umyje, vysuší a žehlí ze všech stran.

Někdy je v kočárku plíseň, protože není vždy čas ji vyschnout po procházce pod přístavištěm nebo poté, co na ni dítě vylila vodu. Kočárky jsou často skladovány v garážích nebo skladovacích prostorách a je zde vysoká vlhkost, která přispívá k vzniku plísní. Ale nebojte se, můžete se ho snadno zbavit.

Soda

Dokonale dezinfikuje povrchy a dokáže se vyrovnat s plísní. K tomu se zředí vodou na kašovitý stav a pak se směs nanese kartáčem na problémové oblasti, dobře se otře a opláchne studenou vodou. Po tomto postupu se doporučuje kočík dobře vysoušet na slunci, pokud počasí neumožní, můžete použít fén.

Turpentýn + soda

Terpentýn by měl být navlhčen v oblastech postižených plísní, pak na houbičku nalijte malé množství sody a dobře ji otřete. Když budete hotovi, musíte pro něj připravit mycí roztok, potřebujete čisticí prostředek a peroxid, aplikuje se na tkaninu kočárku, pomateriál je dobře opláchnut teplou vodou, do které lze přidávat a otírat ocet. Zbytky sody pomohou zachytit vysavač.

Závěr

I když se zdá, že věc je beznadějně chybná, neměli byste zoufat a odhodit ji, protože bylo vyvinuto mnoho účinných metod pro boj proti jakékoli kontaminaci. Jedna z navrhovaných metod pomůže zachránit věc drahou srdci