Jak a co bělit plast od žloutnutí

Doma, plast se zbarví žlutě s časem, objeví se na něm skvrny. To je levný materiál, takže případy kuchyňské a počítačové pomůcky, vysoušeče vlasů, elektrické zubní kartáčky, zvlhčovače vzduchu jsou z něj vyrobeny. Je to pěkné, když jsou čisté a lesklé. Existují různé způsoby čištění polymerních povrchů před kontaminací.

Proč plastové povrchy zbarvují žlutě

Čas je jedním z důvodů, proč se plastový výrobek změnil na žlutý .Materiál stárne, je vystaven slunečnímu záření, domácímuznečištění. Levné výrobky rychle ztrácejí barvu. Při výrobě polymerů kromě barviva pigment (oxid titaničitý), přidávání křídy.

Nesprávná péče je nejčastější příčinou rychlého žloutnutí polymerních předmětů:

 • subjekt je v blízkosti baterie, klimatizace;
 • pro mytí povrchu se používá horká voda;
 • výrobek pravidelně dostává sprej tuku, vody;
 • věc je často vystavena horké páře;
 • používají pro péči pečlivé chemikálie.

Přípravná fáze


Zažloutlý plast může být vybělen, ale nejprve ho musíte umýt teplou vodou s přídavkem tekutého mýdla a pracího prostředku. Je snadnější zvolit způsob čištění produktu před komplexním znečištěním, pokud je z povrchu odstraněna vrstva prachu.

Pokud je to možné, je třeba domácí spotřebič (spotřebič) demontovat, vyjmout plastové díly. Mohou být namočeny v roztoku obsahujícím účinné látky a po zpracování opláchnuty v tekoucí vodě, vysušeny a otřeny ubrouskem.

Metody čištění plastů

V závislosti na typu znečištění zvolte způsob čištění. Pokud je povrch pokrytý domácím prachem, dostatek vody a tekutého mýdla. Je obtížnější odstranit mastné skvrny, saze, žloutnutí. Ale můžete se s nimi vyrovnat pomocí lidových receptů a domácích chemikálií.

Ze žlutého plaku nebo tuku


Je možné čistit plastové výrobky z mastných usazenin pomocí německého přípravku Reinex. Je vhodný pro polymerjakéhokoliv typu, má široký rozsah působení, s jeho pomocí je povrch očištěn od různých nečistot:

 • tuk;
 • rez;
 • nikotinový plak.

Účinné od žloutnutí a znečištění špíny, náprava z Nizozemska - HG. Pomáhá zbavit se starých skvrn a zároveň zachovat strukturu materiálu, jeho lesk a přirozené barvy.

Od nečistot a špíny

Bělící plastická hmota není snadná. Saze jsou rozmazané po povrchu a jí do nejmenších pórů. Chcete-li zkrátit dobu čištění, můžete použít tipy:

 • procházet kontaminovaným povrchem vysavačem;
 • nalijte teplou vodu do umyvadla, přidejte tekutý prací prostředek, umyjte kontaminované povrchy měkkým hadříkem;
 • vyměňte vodu a hadřík, znovu je umyjte, otřete suchým hadříkem z mikrovlákna.

Čištění plastových parapetů a rámů

Svahy a parapet na okénku během provozu jsou vystaveny ultrafialovému záření, teplotám. Pro jejich udržení v dobrém stavu jsou nutné profesionální čisticí prostředky, tekuté, pastovité a ve formě sprejů. S jejich pomocí je možné zachovat bělost plastu, odstranit mastné usazeniny a skvrny.

Pozitivní zpětná vazba od žen v domácnosti dostala drogy:

 • Mr.
 • Cillit bang;
 • Domestos.

Jak obnovit bělost domácích spotřebičů

K bělení plastu v chladničce, zažloutnutí časem nebo nesprávná péče, můžete účinnými prostředky:

 1. Unicum. Domácí droga dobře odstraňuje skvrny , aniž by zanechala skvrny. Lze jej použít k ošetření vnějších a vnitřních povrchů.
 2. Maják. Další ruský lék. Je univerzální, lze jej použít k mytí všech plastových výrobků.

K obnovení bělosti domácích potřeb a elektroniky můžete použít německý sprej Nord LAN nebo domácí Magic Power Techno.

Čističe plastů

Péče o bílý plast vyžaduje více úsilí než udržování čistých barevných a černých předmětů pro domácnost. Pro odstranění nečistot a zachování bělosti musíte mít na ruce speciální přípravky, které obsahují účinné látky.

Důležité!

Umyjte lesklé povrchy výrobků měkkým hadříkem, hrubým - kartáčkem.

Folk

Jednoduché lidové recepty pomáhají od starověkého žloutnutí. Ingredience pro jejich výrobu naleznete v kuchyni, v lékárničce, v koupelně.

Mýdlo na praní prádla

K umytí nečistot pomáhá 72% mýdla v domácnosti vrátit původní barvu. Vyrábí se v pevné a kapalné formě. V pánvi s teplou vodou je třeba přidat 100 g (ml) prostředků. Paušální mýdlo, nejprve rošt nebo kotleta nožem.

Navlhčete hadřík (houbičku) mýdlovou vodou a povrch očistěte. Opláchněte po 20 minutách. Pokud dojde ke ztmavnutí, postup se opakuje.

Zubní prášek s křídou

Pro čištění plastů jakéhokoli druhušpínu můžete použít směs křídy s zubním práškem nebo zubní pastu. Kousek křídy rozdrcený do stavu prášku, změřit 1 polévková lžíce. l, nalij do malé nádoby.

Přidejte stejné množství přípravku na čištění zubů, promíchejte a za stálého míchání nalijte do vody. Výsledná pastovitá hmota se nanese na kontaminovaný (zažloutlý) povrch, po 10-15 minutách se omyje.

Soda a prací prášek


Hostitelka má vždy prací prostředek pro ruční mytí nebo dávkovač a jedlou sodu. S jejich pomocí je snadné vrátit původní bělost na jakýkoliv plastový výrobek. K tomu, aby stejné množství hromadných prostředků.

Do směsi se přidá trochu teplé vody. Chcete-li navlhčit ekonomickou houbu v pracím roztoku, zpracovat povrch, který ztratil bělost. Pro dosažení požadovaného efektu počkejte 6-8 hodin, po které se umýt plast.

Ocet

Vyčistěte a bělte plast pomocí 80% kyseliny octové. Stolní ocet (9%) není vhodný. Pracujte v rukavicích tak, aby kůže na rukou nebolela. Pro zvlhčení skvrny vzít lékařské bavlny. Produkt aplikujte lokálně na zažloutlé oblasti, trochu otřete povrch a pak několikrát omyjte teplou vodou.

Kyselina citrónová s chlorem

Z krystalů kyseliny citrónové (1 h) a chloru (1 h) lze připravit žloutnou látku schopnou žloutnutí. Směs by měla být aplikována na ztracenou bělost povrchu, po 30 minutách omyt. Pokud po jedné aplikaci účinkuchybí, proces může být opakován.

Peroxid vodíku

Nejlevnější 3% antiseptikum lékárny je vždy v domácí lékárničce. Dokonale dezinfikuje drobné rány na kůži, vyrovná se s domácím znečištěním plastů, odstraňuje žloutnutí. Léky jsou obvykle baleny v malých lahvičkách s úzkým hrdlem.

Kapalina může být na problémové ploše jemně stlačena a trochu otřena měkkou houbou. Pro dosažení požadovaného výsledku se peroxid několikrát zpracovává. Na konci čištění opláchněte nečistoty vodou.

Perhydrol

Pro péči o plasty můžete použít technický nástroj perhydrol. To je také peroxid vodíku, ale koncentrovanější. Lze ho smíchat ve stejném množství s práškovým čističem. Na 1 litr vody přidejte každé 2 lžíce. Já Žlutý produkt přidržte v roztoku po dobu 1-2 hodin, odstraňte, produkt omyjte vodou.

Profesionální

Je vhodné používat hotové chemikálie ve formě sprejů. Moderní aerosoly mají příjemnou vůni, snadno se nanášejí na kontaminovaný (zažloutlý) povrch. Jsou snadno odstranitelné z povrchu polymeru.

Poznámka!

Profesionální nářadí odstraňuje statické výpary, odstraňuje nepříjemné pachy, drobná poškození (škrábance), rozkládá tuk, nečistoty a nečistoty.

Pro bílý plast můžete zakoupit:

 • Pancíř všechny profekantní;
 • Arexons tiefenpfleger;
 • Simonis copit cleaner.

Zvláštníubrousky

V obchodě, kde prodávají počítačová zařízení, si můžete koupit ubrousky pro péči o přístroje. S jejich pomocí můžete odstranit nečistoty, usazeniny z jakéhokoliv plastového povrchu. Je dobré je mít v kuchyni. Jsou vhodné k odstranění skvrn z toustovače, kombinovaného, ​​kávovaru, vícekanálových skříní.

Aceton

Tento nástroj lze použít, ale ne často. Při systematickém použití acetonu může narušit strukturu plastu. Navlhčete pouze rozpouštědlem silně znečištěného povrchu, opláchněte velkým množstvím vody. Během provozu otevřete okno.

Přečtěte si také

Jak čistit hliníkové žaluzie za 4 minuty bez demontáže z oken?

Žaluzie jsou praktické a ekonomické, jsou dobrým způsobem, jak zachránit místnost před jasným slunečním světlem, ale zároveň ...

​​

Ethanol proti žloutnutí

Alkoholy obsahující ethanol mohou být použity k odstranění nečistot, skvrn a žloutnutí na plastu:

 • ethyl;
 • methyl;
 • isopropyl.

Pro práci v rukavicích pro domácnost po dokončení větrání v ošetřovně.

Speciální prostředky pro využití plastů

Plastové povrchy nakonec ztratí svou původní barvu. Můžete jej obnovit pomocí sprejových barev. Smalt Siana má dobré adhezivní vlastnosti.

Usnadnit péči o přípravky z plastového bělení plastů .Bílý - levný a populárníz této série. Malé části mohou být namočeny v roztoku na noc (1 lžička bělosti na 5 l studené vody) a opláchnout je ráno. Roztok naneste na velké plochy ubrouskem, nechte působit 20-30 minut, opláchněte.

Důležité!

Při práci s léky obsahujícími chlor musí být provedena preventivní opatření: větrat místnost, používat rukavice.

Proč ne čistit plast

Seznam zakázaných plastových výrobků zahrnuje především horkou vodu. Může být očištěna od nečistot, ale při častém používání způsobuje zakalení a zažloutnutí plastu. Blacklisted:

 • brusiva;
 • kartáče z tvrdokovu;
 • alkálie;
 • kyseliny.

Péče o plastové výrobky

Domácí spotřebiče, bílé okenní rámy s náležitou péčí si zachovávají krásnou barvu, estetický vzhled. Jednoduché tipy vám pomohou:

 • pravidelně umývejte plast mýdlovou vodou, použijte měkké houby, abyste odstranili přebytečnou vlhkost z hadříku z mikrovlákna;
 • zcela odstraní abraziva, odstraní nečistoty, ale poškrábají povrch, při pravidelném používání se pokryjí škrábanci, ve kterých se hromadí nečistoty;
 • nekuřte uvnitř;
 • umisťování tkanin nebo pletených ubrousků pod květináče;
 • po mytí mýdlovým roztokem ošetřete povrch polštářkem, který se vytvoří, chrání před mikrodamážemi;
 • náhodné skvrny okamžitě odstranípovolený lék;
 • chránit před přímým slunečním zářením.

Hodnocení

Yana, 35 let

V kuchyni mám vždy esenci kyseliny octové, v zimě ji používám k bělení oken ze šedé patiny. Nástroj je levný, ale účinný. Pracuji v rukavicích, manikúra netrpí.

Andrei, 20 let

Rozhodl jsem se obnovit bělost bílé barvy tiskárny, která se během let provozu změnila na světle žlutou. Experiment se nezdařil úspěšně. O hodinu později se opláchla, barva tělového krému se nezbarvila na bílou.

Eugene, 25 let

K odstranění žlutosti, která se občas objevila, jsem vyzkoušela různé metody. Bylo možné se vrátit pouze pomocí nátěru. Všechny ostatní možnosti nebyly účinné.

Závěr

Plastový výrobek můžete vybělit drahým dovozním prostředkem nebo levným bělícím prostředkem. Užitečné tipy vám pomohou zachovat původní barvu domácích potřeb, okenních rámů a plastových dveří.