Co může a nemůže být provedeno na Vánoce: seznam

Pro věřící jsou Vánoce důležitým a jasným svátkem. Je třeba se předem naučit, co lze v tento den udělat a co ne. Postupem času se tradice mírně změnily, ale zachovalo se mnoho rituálů. Pro oslavu všech pravidel je nutné se na tuto akci připravit.

Věnujte pozornost!

Vánoce jsou skvělý svátek. On je uctíván po celém světě. Pravoslavná událost se slaví 7. ledna. Toto datum je pevně stanoveno a ročně klesá na jeden den.

Co je dovoleno 7. ledna

Aby mohl svátek projít podle všech pravidel, je nutné se na něj připravit. Kněží to doporučují:

 • Navštivte chrám, modlete se. Nezapomeňte zapálit svíčku a díky Bohu za všechny radosti života.
 • Dělat domácí práce, jít do práce. Činnosti, které se zaměřují na vydělávání peněz, nejsou považovány za hřích.
 • Omyjte, jděte do lázně. Musí to být nejen čisté myšlenky, ale i tělo.

 • Vyšívací, pletací, šicí. Máte-li zájem o otázku, co lze a nemůže být provedeno v tento den, pak jsou duchovní připraveni dát jednoznačnou odpověď. Práce na Vánoce je vždy velmi vážená. Pokud chcete darovat svou vlastní rukou rodnému člověku, pak církev tuto touhu schvaluje.
 • Hádání. Vánoční vyprávěníobzvláště populární. Mladí lidé, kteří chtějí znát svůj osud, nemohou tomuto jednání odolat. Na oplátku církev nedoporučuje zapojit se do magie. Kněží tvrdí, že pohled do budoucnosti je hřích. Boží vůle je vůbec a cesta člověka je již předurčena.

 • Nakupování, nakupování. Podle lidových znamení budou lidé tímto způsobem schopni přilákat peněžní energii k sobě. V důsledku toho se finanční situace zlepší, objeví se další zdroj příjmů.
Viz také

Známky a obřady pro Vánoce 2019 pro zdraví

Vánoce jsou jednou z největších svátků pro všechny ortodoxní lidi. S tímto svátkem spojený

Na dovolené můžete dělat své každodenní činnosti, církev to schvaluje. Pokud můžete, měli byste jít do chrámu. To pomůže zbavit se hříšných myšlenek a vydat se cestou korekce.

Co by se nemělo dělat na Vánoce

Naučit se, co dělat na velkém svátku, nestačí. Musíte být obeznámeni se zákazy a pochopit, že nemůžete hrát.

Je zakázáno:

 1. Přísaha kolem lidí, hádka, konflikt. Negativní myšlenky mohou přinést selhání do života, učinit z toho ponuré a nudné. Modlitby pomohou vyhnout se problémům a získat podporu Pána.
 2. Vyzkoušejte černé věci. Tyto šaty jsou považovány za smutek a mohou přinést potíže. Přednost by měla být dána elegantnísvětlé oblečení.
 3. Navštěvovat zábavní zařízení, pít alkoholické nápoje. Světlý den je zaměřen na správnou cestu a odmítání pokušení.
 4. Věřící, kteří pozorují půst, by se neměli oddávat slabosti. Je zakázáno jíst jídlo, dokud se na obloze neobjeví první hvězda.
 5. Navštivte hřbitov a připomeňte si ho. To je způsobeno tím, že se dnes ve všech církvích modlí za zdraví.

Věnujte pozornost!

Dne 8. ledna je povoleno jít na hřbitov.

Viz také

Vánoční místo 2018–2019 rok: jaké datum, jak jíst

Zatímco většina obyvatel čeká na Nový rok, věřící se připravují na Advent. Co ...

Při poslechu doporučení duchovenstva bude možné slavit svátek podle všech pravidel. V důsledku toho se myšlenky stanou čistými a život bude naplněn pozitivní energií.

Vánoční tradice

Vánoce a nový rok 2019 jsou tak propojené, že se jejich tradice prolínají. Ve skutečnosti, atmosféra, která převládá ve vzduchu během všech novoročních svátků, pochází ze starých Vánoc.

Jaké tradice přežily dodnes?

 • Vánoční strom. Nelze si představit oslavu bez lesní krásy. Stojí v každém domě. Tak elegantní a načechraný, rozveselí všechny domácnosti.
 • Dárky. Co vánoční stromeček bez originálních dárků. Dárky přijaly nejen dátdětí, ale i dospělých. Pokud je dům plný hostů, pak by pro ně mělo být připraveno překvapení.
Viz také

Čínský Nový rok 2019: kdy na něj čekat a jak jej splnit

Čínský Nový rok se slaví dvakrát. Když se začíná a končí v roce 2019 v Číně, mnozí mají zájem ...

 • Santa Claus. Oblíbený charakter, bez kterého si nelze představit oslavu. Každé dítě se těší na setkání s laskavým starým mužem, který si vezme dárky z tašky.
 • Štědrý den. 12 dní po Vánocích je svaté. V této době musíte věnovat pozornost své rodině. Můžete jít navštívit, dát dárky, pomoci lidem v nouzi. Zvláště zajímavý je vánoční svátek. Na stole by měl být lichý počet jídel. Kutya, želé, palačinky, sušenky nemohou zůstat dál.

 • Vánoční věštění. Pokud chcete znát budoucnost, měli byste určitě říct, štěstí na noc před Vánocemi. Tentokrát je považován za magický, všechny předpovědi se naplní.
Věnujte pozornost!

Věštění je obzvláště zajímavé pro svobodné dívky. Tímto způsobem chtějí vědět, kdy potkají svou spřízněnou duši.

Viz také

Kdy budeme pracovat v lednu 2019?

Svátky ještě nezačaly a většina Rusů se již na otázku zajímá, když jdeme do práce v lednu 2019. Mnoho ...

Vánoce v roce 2019 se budou konat 7. ledna. To jevelký den, který je poctěn po celém světě. Pro zapamatování si dovolené je nutné ji označit podle pravidel. V důsledku toho bude možné získat podporu Pána a naplnit dům pozitivní energií.