Čištění vodního chladiče rukama z váhy uvnitř

Chladič se stal nepostradatelnou součástí domácnosti nejen v soukromých organizacích, ale i doma. Lidské zdraví závisí na kvalitě spotřebované vody. Mnozí, instalovat chladič doma, nemyslí na čištění, ale je to nepochybně nutné. Můžete zavolat specialistu, ale tento postup není volný. Budeme rozumět ,jak čistit vodní chladič sami doma.

Proč musím chladič vyčistit

Při dlouhodobém používání se na vnějších částech hromadí velké množství prachu a mikrobů, které přirozeně spadají do sklenice vody. I při nákupu kvalitní vody na topných zařízeních, stejně jako na stěnách chladiče, se nakonec objeví váha, pokud není odstraněna, může způsobit poruchu zařízení.

Zejména při pravidelném čištění musí být odkapávací miska očištěna, přičemž zbývající kapalina v ní začne plést a vydává nepříjemný zápach. Někdy dodavatelé vody ignorují jeho pravidla.v nekvalitní vodě mohou být spory řas. A pak začíná kvést, znečišťuje kapacitu a samotný stroj.

Když je chladič znečištěný, kvalita vody se zhoršuje, mikroby se v něm množí a nepříznivě ovlivňují zdraví. Doporučení dodavatelů ukázala, že by se měla čistit jednou za šest měsíců. Pro průmyslové nebo časté použití je však žádoucí je umýt každé 3-4 měsíce.

Doporučení pro čištění

Veškeré manipulace musí být prováděny opatrně, aby nedošlo k poškození dílů. Pro mytí používejte pouze specializované prostředky. Existuje několik nuancí, pojďme zjistit, co přesně nemůžete udělat:

  • použití mycích a parních čističů;
  • není nutné oplachovat části pod kohoutkem, bakterie se do nich mohou dostat z městského vodovodu;
  • pro čištění používají toxická činidla jako aceton, petrolej nebo benzín;

Poznámka!

Před praním spotřebiče jej odpojte ze zásuvky.

Co je třeba připravit na čištění chladiče doma

Chcete-li chladič vody vyčistit vlastníma rukama, musíte předem připravit nebo koupit speciální nářadí a spotřební materiál. Nezapomeňte:

  • mycí prostředky;
  • prášek na praní;
  • velký kbelík nebo mísa;
  • čističe na nádobí;
  • tvrdý kartáč;
  • rukavice na ochranu rukou;
  • nepromokavé plátno;
  • papírové ručníky;
Viz také
Efektivní způsoby čištění parní žehličky doma

Kvalita a snadnost žehlení závisí na stavu žehličky. Tento domácí pomocník potřebuje právo ...

Jak umýt vnitřek

K čištění chladiče z váhy uvnitř můžete zakoupit vhodný výrobek od dodavatele nebo v obchodě. Mnoho spotřebitelů používá "BIOR 1", má také čistící a dezinfekční účinek. Před použitím se ředí vodou, budete potřebovat 125 ml přípravku na 5 litrů.

Čisticí roztok si však můžete připravit sami. K tomu potřebujete vodu a kyselinu citrónovou, aby to bylo jednoduché, musíte si vzít 1 litr teplé, čisté vody a rozpustit 20 g citronu v něm. Ale obvykle jeden litr nestačí, takže připravte 3 až 5 litrů zázračného řešení.

Jak vyčistit vnitřek

Postupy čištění se obvykle provádějí při výměně láhve. Musíte počkat, až voda zchladne, a pak ji vypustit kohoutky. Zbývající voda je vypuštěna otevřením ventilu, hlavně je umístěna na spodní a boční straně skříně. Pak musíte demontovat všechny díly, které lze odstranit. Pro demontáž některých modelů může být užitečný šroubovák.

Poznámka!

Všechny vyjímatelné díly se ručně čistí.

Další čištění se provádí ve třech stupních, aniž by došlo k narušení sledu.

Čištění a dezinfekce vnitřku

Před zahájením postupu je nezbytné připravit pracoviště. Na podlazepoložit olejovou tkaninu nebo vodotěsnou podložku. Pokud chladič nebyl delší dobu vyčištěn, je lepší použít dezinfekční roztok s názvem „Bior 1“, který se ředí vodou v množství 25 ml na litr vody. Výsledná kapalina se nalije do chladiče a odvádí se přes kohoutky. Vařit to není nutné, to jen bolí.

Odvápňování

Pokud se na vnitřní straně vytvoří malé množství šupin, vyrovná se s ním normální roztok kyseliny citrónové. Je nalita do přijímače a obsahuje chladič v síti. Po zahřátí kapaliny musíte počkat 5-6 hodin, než reakce začne. A když se voda ochladí, stěny se třou štětcem nebo měkkou žínkou, odstraní se zbytky plaku, pak se kapalina vypustí. Místo citronu si můžete vzít také ocet.

V závažných případech je pro boj proti stupnicím lepší použít prostředky nákupu. "Antinakipin" již připravený koncentrovaný roztok nebo "Antinakipin" prášek pro přípravu aktivního roztoku se ukázaly jako vynikající. Při použití chemikálií musí být dodrženy dávky uvedené na obalu.

Čištění odnímatelných částí

Všechny odnímatelné části se oddělí a vyčistí houbou a mycím prostředkem. Pokud je to nutné, složité nečistoty se odstraní čisticím práškem, těžko přístupné oblasti se vyčistí malým kartáčkem. Pak všechny detaily opláchněte v teplé vařené vodě a několikrát ji vyměňte. Po otírání do sucha a na místě.

Viz také
Jak odvápnit železo

Mít železo sfunkce napařování má zvláštnost: pro normální fungování v nádrži na kapalinu ...

Oplach

Po použití dezinfekčních prostředků a čisticích roztoků opláchněte chladič čistou vodou. Nalije se do přijímače, zahřívá se a odčerpává po několika hodinách přes kohoutky. Opakujte postup mytí několikrát. Počet oplachů závisí na agresivitě použité látky, stopy chemických sloučenin by neměly zůstat.

Čištění vnějšího povrchu

Mimo strukturu je mýdlová houba umyta, zvláštní pozornost je věnována zadní části pouzdra, protože se zde hromadí prach a nečistoty. Namísto mytí můžete použít jiné nástroje do kuchyně, ale předtím se musíte ujistit, že nezpůsobují škody. Na těžko přístupných místech se čištění provádí kartáčkem nebo měkkým kartáčkem. Po umytí se tělo otře čistým, vlhkým hadříkem a poté se otře suché, aby na povrchu nebyly žádné pruhy.

Zdraví škodlivý

A konečně, některé užitečné tipy pro čištění a provoz chladiče:

  1. Při instalaci nové láhve otřete hrdlo antiseptickým roztokem nebo alkoholovým tampónem.
  2. Při výměně láhve dodavatel doporučuje mytí přijímače, protože akumuluje velké množství bakterií.
  3. Po provedení čištění je nutné opláchnout vnitřek chladičezbytky chemie.
  4. Pouzdro, kohoutky, odkapávací miska by měly být čištěny častěji než vnitřní prvky.
  5. Chladič můžete čistit pouze v případě, že po provedení procedury dojde k důvěře v jeho správnou montáž.
  6. U nových lahví musíte vždy odstranit obal.

Prevence

Pokud se chladič znečistí, voda změní chuť, což je signál, že systém musí být vyčištěn. Díky prevenci snižuje pravděpodobnost komplexního znečištění, které nelze vždy odstranit samostatně. Mohou vést nejen ke zhoršení kvality vody, ale také k poruchám zařízení. K výběru dodavatelů vody je také nutné zaujmout odpovědný přístup, protože četnost postupů čištění závisí na jeho kvalitě. Pokud plánujete dlouhou dovolenou, doporučuje se vypustit veškerou kapalinu z chladiče. Při delším prostoji může dojít k náletu.

Závěr

Čištění chladiče samo o sobě není tak těžké, jak se zdá na první pohled, netrvá dlouho. Nákup speciálních fondů bude stát penny, a volání specialisty, v závislosti na regionu, náklady od 700 rublů. Při pravidelném čištění vydrží chladič mnoho let bez přerušení provozu a zajistícelá rodina čistá a chutná voda.