Avokádo - zahrnout do stravy! Úžasné prospěšné vlastnosti

Avokádo je spíše neobvyklé ovoce, i když to někteří považují za zeleninu. K chuti se podobá máslu, šlehanému petrželkou. Mnozí ho nemají rádi, ale poté, co se dozvědí, jaké užitečné vlastnosti má, budou určitě zahrnout do své stravy.

Výhody Avocado

Navzdory skutečnosti, že avokádo má vysokou výhřevnost (je to 245 Kcal na 100 gramů výrobku), obsahuje málo nezdravého tuku. Toto ovoce je jedinečné svým složením, díky němuž má léčivý účinek na lidské tělo. Kromě toho je nepostradatelný v kosmetickém průmyslu, většina krémů obsahuje avokádovou buničinu.

  • Vzhled - avokádo obsahuje vitamin E, který obohacuje buňky kyslíkem, což zase zpomaluje proces stárnutí pokožky, takže se používá při výrobě krémů na obličej.
Tip!

Nejúčinnější masky z avokáda, dokonale bojují s strií.

Avokádový olej se používá v přítomnosti akné, zejména v období dospívání. Pokud aplikujete olej na pokožku v oblasti očí 2krát denně, ochrání pokožku před výskytem jemných vrásek a zmírní tmavé kruhy.

K tomu, aby vlasy byly lesklé a měkké, pomůže avokádová maska ​​s olivovým olejem a vaječným žloutkem. Namísto opalovacího krému je lepší používat avokádový olej, je mnohem účinnější chrání pokožku před škodlivými účinky slunečního světla.

Důležité!

V případě křehkých a odlupujících se nehtů je nezbytné kombinovat avokádový olej scitrónovou šťávu a namazat tuto strukturu nehtové desky.

  • Cholesterol - díky kyselině olejové, která patří k omega-9 nenasyceným kyselinám, snižuje avokádo hladinu cholesterolu v krvi. A to zase snižuje možnost vzniku krevních sraženin v cévách. Pokud během měsíce snížíte každý den jednu polovinu avokáda, povede to ke snížení cholesterolu o 20%.

Avocado jamy by neměly být konzumovány, protože obsahují škodlivé látky, které mohou vést k otravě.

  • Pro hubnutí - avokádo urychluje metabolismus v lidském těle a odstraňuje tuky, zejména v břiše. Vláknitá struktura plodu přispívá k odstranění toxinů, takže během diety není takový problém jako zácpa.

Je dostačující 30 gramů zeleniny, aby bylo možné získat všechny potřebné mikroživiny. Nejlepší ze všech avokád je kombinován s krůtí nebo kuřecí prsa.

Avocado-založená strava zahrnuje jíst zeleninu 4 krát denně, výsledek bude úžasný. Tato dieta však může být použita nejvýše tři dny. Ti, kteří nemají rádi avokádo, mohou z ní udělat salát v kombinaci s jinými druhy ovoce, tam jeho chuť nebude sotva cítit.

  • Kardiovaskulární systém - díky mastným kyselinám reguluje avokádo hladinu lipidů v krvi a také zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Je prokázáno, že přítomnost hořčíku a draslíku v avokádech významně snižuje krevní tlak.
Tip!

Pravidelná konzumace zeleniny snižuje riziko metabolického syndromu, což vede k možnosti infarktu myokardu a mrtvice, stejně jako ke vzniku diabetu 2. typu.

  • Onkologická onemocnění - četné studie ukázaly, že avokádo mají s rakovinou vynikající práci. Například fytonutrienty a fytochemikálie v přípravku jsou tak silné, že by mohly nahradit chemoterapii u pacientů s rakovinou ústní dutiny. Tyto elementy pomáhají zastavit růst rakovinných buněk a také snižují změny chromozomů.

Přečtěte si také: Rychlý a jednoduchý sladký čajový koláč, snadno chmýří

  • Trávicí systém - jedno ovoce avokáda může obsahovat 10 až 18 gramů vlákniny, což je nezbytné pro zlepšení trávení. Dietní vláknina zeleniny zabraňuje průjmům a zácpě a tuky vyživují střeva a pomáhají lépe absorbovat potraviny.

  • Diabetes mellitus - pravidelná konzumace avokáda stabilizuje krevní glukózu u lidí s diabetem.
  • ​​

Pokud pravidelně jedete avokádo, sníží se tak možnost deprese a mnoho duševních nemocí. A díky hormonům v zelenině si můžete zajistit dobrou náladu.

  • Těhotenství - přítomnost kyseliny listové v avokádu snižuje riziko vzniku patologií a různých vad nervového systému. Proto je nutné jíst během těhotenství zeleninu, zejména v rané fázi. Velké množství železazabraňují rozvoji anémie a vitamin B6 eliminuje toxemii nebo změkčí její projevy.
  • Žláza prostaty - avokádo je nepostradatelným produktem pro muže - studie ukázaly, že zabraňují vzniku rakoviny prostaty. Kyselina olejová, vitamín E a karotenoidy chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů.

Všechny výše uvedené skutečnosti vedou k závěru, že avokádo je produkt, který musí být zahrnut do vaší denní stravy.