7 důvodů, proč zapomenout na chléb

Odborníci na výživu dlouhodobě vyloučili chléb z lidské stravy kvůli jeho obrovskému poškození. Podle lékařů je chléb nebezpečný pro člověka. Co přesně nese nebezpečí trávení, metabolických procesů, lékaři říkají, že moderní rafinovaná mouka a pekařské droždí jsou obzvláště škodlivé.

Obyčejný chléb ze skladu narušuje trávení, žaludek trpí zbytkovými nedisimilovanými kvasinkami, funkce slinivky a jater jsou narušeny. V důsledku toho jsou střeva rozrušená, mění se její mikroflóra.

„Živé“ kvasinky

Moderní kvasinky, které se nyní používají při pečení mnoha pečených výrobků, jsou uměle pěstované kostky cukru. V přírodě neexistují, jsou stabilní, nerozkládají se při tepelném zpracování během pečení, nerozpouštějí se slinami a žaludečními enzymy. Je to kvůli nim, podle lékařů je chléb nebezpečný pro člověka.

Sakhoromycety, které zůstávají v lidském trávicím traktu, začínají svůj vlastní život:

  • plemeno;
  • emitují toxické látky v gastrointestinálním traktu;
  • zničit plazmatickou membránu;
  • zvyšují permeabilitu buněčných stěn pro patogeny různých etiologií;
  • inhibují gastrointestinální mikroflóru.

Důležité!

Vnitřek žaludku je pokryt sliznicí odolnou vůči kyselému působení. Není však schopen odolávat kyselinám kvasinek,začíná lidské pálení žáhy. S velkým množstvím kyselin kvasinek vředy na stěnách žaludku, člověk cítí silnou bolest.

Termofilní kvasinky způsobují alkoholové kvašení, které podle lékařů činí chléb nebezpečným pro člověka. Fermentace alkoholu je proces, který je lidskému tělu cizí, ale s desetiletími mění metabolismus, což je zděděno v lidských genech.

A co mouka - stejná mouka, nebo ne stejná

Pšenice již není „stejná“, protože díky práci chovatelů byly vyvinuty odrůdy s nízkým růstem s vyššími výnosy a časem zrání. Mouka z takové pšenice obsahuje mnohonásobně více lepku - lepku. Jedná se o protein komplexního složení, díky kterému se těsto stává elastickým a rychle roste během pečení.

Důležité!

Přebytek lepku způsobuje tělu spoustu problémů. Narušuje proces trávení, protože jeho lepkavé vlastnosti narušují práci sliznic ze žaludku do střev.

Problémy, které se zřídkakdy týkají konzumace chleba:

  • střevní bolest, střevní porucha;
  • únava bez příčiny;
  • změny kůže - suché, olejové seborrhea;
  • bolesti hlavy podobné migréně;
  • podrážděnost.

Je to způsobeno vysokým obsahem aminokyselin obsahujících síru v chlebu, které se přeměňují na kyselinu sírovou a zbavují se minerálů a kostí a kůže.

Důležité!

Nervové tkáně, ve kterých začínají mít negativní účinekdystrofické změny.

7 důvodů zapomenout na chléb

Pečeme chléb sami, v domácích pekárnách, a ne ze skladovacích kvasnic, ale osobně pěstovaných kvásků - to je způsob spásy z moderního obchodu s chlebem.

Je nutné vyloučit chléb ze své stravy z důvodů:

    Tělo je nenapravitelně poškozeno uměle vypěstovanými kvasinkami, což je mimozemský prvek pro lidské trávení.
  1. Termofilní kvasinky nejsou absorbovány v procesu trávení, nerozpouští se ve slinách a žaludeční šťávě. Oni se hromadí v zažívacím traktu, přinést značné škody na zdraví.
  2. Kvasinky pro pečení moderního bílého chleba nesou tělo zbytečnými a škodlivými fytoestrogeny a zároveň odstraňují vápník z kostní tkáně.
  3. Při pečení chleba se používá pšeničná mouka pěstovaná na polích s pesticidy a herbicidy.
  4. Pšeničné odrůdy se vybírají za účelem urychlení růstu a zrání. To významně zvýšilo obsah glutenové mouky škodlivé lidskému tělu.
  5. Při trávení průmyslového pečiva se nerozdělují na glukózu, jak je to nezbytné podle norem trávení, ale na pšeničný škrob. Během trávení se transformuje na maltodextrin, který má vysoký glykemický index. To vyvolává rozvoj diabetu, obezity.
  6. Pšeničná mouka nejvyšší jakosti z jakéhokoli zrna je rafinovaná, tj. Zcela bez stopových prvků a vlákniny nezbytných pro trávení.

Můžete obnovit své zdraví,pokud si pečete chléb na kvásku. Bude obsahovat potřebné aminokyseliny, sacharidy, vlákninu, vitamíny, minerály, stopové prvky. Kváskový chléb zajistí normální trávení, zlepší střevní motilitu. Osoba, která do stravy zahrnula „zdravý“ chléb, mu dá energii, imunitu.