12 hackování života pro zahradníky

Všichni zahradníci a zahradníci chtějí mít krásnou zahradu. Ale i když je dost času, aby se o něj postaral, pak se někdy stává, že neexistují žádné prostředky na nákup potřebného vybavení, krásných rostlin, top dresingu. Naučíme vás, jak se dostat s nízkými náklady na materiál, použít to, co máte k dispozici. Přečtěte si 12 lifehacks pro zahradníky!

Domácí lékárnička pro rostliny

Pokud je to nutné k prevenci onemocnění rostlin a půdy, stejně jako k ošetřování řízků, pomůže vám naše domácí lékárnička.

Tip!

Zředí se slabým roztokem manganistanu draselného nebo peroxidu vodíku a rozleje se zemina, do roztoku se vloží řízky nebo semena.

Vysvětlete aktivní uhlí, pokropte řezané části rostlin.

Květináče

\ t

Vyčerpali jste je a ani nemáte žádné mléčné sáčky nebo jogurtové sklenice? Nebojte se, podívejte se do chladničky. Tam, určitě, existuje několik vajec a něco z citrusů.

Pokud nechcete jíst syrová vejce, vařte je jemně, ochlaďte, opatrně odstraňte protein ažloutek, použijte shell jako nádobu pro sazenice. Bude mít dvojí přínos.

  1. Rostliny mohou být přesazeny celé hrncem.
  2. Skořápka dodává rostlinám živiny, zejména vápník, nezbytné pro růst.

Citrusové plody jsou také vhodné pro pěstování semen. Odstraňte všechny maso, naplňte poloviny kůry výživnou půdou, zasadte své oblíbené květiny, ovoce, zeleninu.

Kameny nejen v designu

Každý zná techniku, kdy se dekorační štěpky, sláma a štěrk používají jako mulč pro ochranu vlhkosti v půdě.

Navrhujeme najít roztomilé kameny střední velikosti a rozložit je na postele a záhony. Tak budete dávat kouzlo přistání a zároveň budete moci používat kameny ve formě tablet. Stačí na ně napsat název pěstované kultury.

Užitečné produkty

Není tajemstvím, že pro oblékání a ochranu výsadby je možné obejít nebo zakopat cibule a česnek, loupat brambory a vaječné skořápky. Můžete však použít exotičtější výrobky, které má každý v chladničce .

Vezměte banánovou kůži, nakrájejte a rozložte kolem rostlin, lehce posypané zeminou. Rozkládání, banány začnou dávat živiny a prospěšné látky, stejně jako přilákat potřebné mikroorganismy.

Důležité!

Neohýbejte slupku v blízkosti kořenového krku, pokud se produkt hnije, může být ovlivněn jakýmikoli chorobami. Pohřbte rozpadající se materiály v určité vzdálenosti.rostlin.

Plevel je unavený

Plevele jsou pro zahradníky, zejména pampelišky, bolest hlavy. Abychom je zničili, kupujeme peníze jako Tornado a Lontrel. Nabízíme to bez něj.

Použijte jednoduchý ocet. Zaléváme je bez zředění, kořeny hoříš. Ale nedělej zalévání blízko dobrých výsadeb. Může jim také ublížit.

Nejvhodnější je aplikovat tuto metodu na zahradní cesty, kde se trávník mezi dlaždicemi neustále plazí.

Jak zavřít pahýl

Byl na pozemku nějaký nevzhledný pařez? Můžete ji použít různými způsoby:

  1. Zakryjte jej jakýmkoliv povrchem a vytvořte z něj desku stolu.
  2. Umístěte nebo zavěste krásné květináče.
  3. Vytvořte ptačí krmítko.

Zachování vlhkosti

Bojíte se, že necháte své oblíbené domácí a zahradní květiny bez dozoru, když jedete na dovolenou? Snažím se najít způsob, jak jim dát vlhkost v jejich nepřítomnosti?

Poradenství!

Použijte naši radu: dejte běžnou plenu na dno hrnce nebo do zásobníku. Naplňte ji dobře vodou. Absorpční látka uvnitř bude natřená, ale postupně bude dávat kapalinu zpět.

Zrezivělé nástroje

Zahradnické nářadí, strávené celou zimu v mokré stodole, je smutným pohledem. Jsou zrezivělé. To může být opraveno jednoduchými prostředky. Vezměte půl brambor nebo kus čerstvé okurky. Otřete povrch nástroje a rez nebude.

Jednoduchá měřicí páska

Při kopání půdy, výsadbě a péči o ně je nemožné nosit mnoho nástrojů. Musíte se pravidelně vracet na místo, kde leží. Ukážeme, jak tento úkol usnadnit. Aby nedošlo ke správnému času bez pásky, označte požadované rozměry na rukojeti lopaty a hrábě.

Něco je třeba svázat

Na jaře existuje mnoho prací na výsadbu nových keřů a stromů, přesazování sazenic. Aby rostlina zakořenila v zemi, potřebují pomoc a svázají je. Ale někdy není po ruce žádný drát ani rybářská šňůra. Vezměte si staré věci: tričko, šaty, košili. Řezané tenké materiály (asi 3 cm široké) pruhy tkaniny a svázat je, aby se vešly.

Řezání řízek

Před výsadbou řízků v klíčících bramborách vezměte bramborové hlízy, nakrájejte je na polovinu a jen na nich nalepte řízky a nechte je několik dní. Během této doby budou výhonky odebírány z brambor hodně živin. Zastřihněte řízky (můžete hlízou) do země.

Skutečnost!

První okrasné zahrady se objevily ve starobylém Egyptě před více než 3,5 tisíci lety.

Pomoc pro sazenice

Pokud semenáček dlouhodobě roste doma a není pro něj dostatek světla, může být silně vytažen. Aby se tomu zabránilo, trávit každý den rukama na vrcholu rostlin. Současně uvolňují látku, která zpomaluje jejich růst.

Použijte naše rady.